Data publikacji w serwisie: 1 czerwca 2024 r.

Wystawa „Sto 5”

Zapraszamy do Collegium Minus, ul. Wieniawskiego 1! Wystawę zwiedzać można do 30.06., samodzielnie lub z przewodnikiem (61 829 47 40)

👩‍🎓Na wystawie „Sto 5” w 5 blokach tematycznych prezentujemy najbardziej reprezentatywne i reprezentacyjne eksponaty z naszych zbiorów… w tym tegoroczną perełkę – rekonstrukcję berła pierwszego rektora uniwersytetu, prof. Heliodora Święcickiego (autorem jest Grzegorz Godawa).
👨‍🎓Dosłownie umożliwiamy Wam zaglądnięcie do wnętrza akademika z lat 70. Rozszyfrowanie tajemniczych znaków na studenckich czapkach i zapoznanie się ze sprzętem badawczym sprzed prawie 100 lat.
👨‍🎓Już teraz zapraszamy na oprowadzania kuratorskie po wystawie oraz na tematyczne wykłady, w tym o mało znanym ceremoniale uniwersyteckim. Śledźcie naszego Facebooka i stronę internetową!

‼ Wystawę oglądać można do 30.06. w Collegium Minus, ul. Wieniawskiego 1, w holu wejściowym, samodzielnie lub z przewodnikiem po wcześniejszej rezerwacji (61 829 47 40).

Wszystkim darczyńcom muzeum oraz osobom zaangażowanym w jej powstanie serdecznie dziękujemy!

Autorzy wystawy: Prof. Andrzej Gulczyński, Agnieszka Wajroch, Marta Włodarczyk-Rybacka
Aranżacja i opracowanie plastyczne: Agnieszka Wajroch