Zwiedzanie z przewodnikiem

Zwiedzanie wystawy "Sto 5"

 ‼ Zapraszamy do Collegium Minus,
    ul. Wieniawskiego 1 (hol na parterze)!

    Wystawę zwiedzać można do 30.06.,   
    samodzielnie lub z przewodnikiem
    po wcześniejszej rezerwacji
    (61 829 43 25).

 
W ramach obchodów 105-lecia Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Muzeum UAM przygotowało wystawę „Sto 5”, nad którą patronat objęli rektorzy 4 poznańskich uczelni: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu oraz Prezes Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk
 
👩‍🎓Na wystawie „Sto 5” w 5 blokach tematycznych prezentujemy najbardziej reprezentatywne i reprezentacyjne eksponaty z naszych zbiorów… w tym tegoroczną perełkę – rekonstrukcję berła pierwszego rektora uniwersytetu, prof. Heliodora Święcickiego (autorem rekonstrukcji jest Grzegorz Godawa).
 
👨‍🎓Dosłownie umożliwiamy Wam zaglądnięcie do wnętrza akademika z lat 70. Rozszyfrowanie tajemniczych znaków na studenckich czapkach i zapoznanie się ze sprzętem badawczym sprzed prawie 100 lat.
 
👨‍🎓Zapraszamy na oprowadzania kuratorskie po wystawie oraz na tematyczne wykłady, w tym o mało znanym ceremoniale uniwersyteckim.
 
Wszystkim darczyńcom muzeum oraz osobom zaangażowanym w powstanie wystawy serdecznie dziękujemy!
 
Autorzy wystawy: Prof. Andrzej Gulczyński, Agnieszka Wajroch, Marta Włodarczyk-Rybacka
Aranżacja i opracowanie plastyczne: Agnieszka Wajroch