Data publikacji w serwisie: 24 kwietnia 2024 r.

Poszukujemy wolontariuszy na Noc Muzeów!!!

W ramach obchodów 105 rocznicy powstania Uniwersytetu i zrekonstruowania z tej okazji pierwszego rektorskiego berła Muzeum UAM przygotowało program „Sto 5”. Poszukujemy wolontariuszy do współpracy 🙂

miejsce: Collegium Maius, ul. Fredry 10
czas: 17.00-23.00, zbiórka ok. 15.00:

PROGRAM:

godz. 17.00-23.00 zwiedzanie przestrzeni budynku Collegium Maius z historią Uniwersytetu w tle (kody QR)

godz. 18.00 zwiedzanie z przewodnikiem budynku Collegium Maius (zaczynamy przy wejściu)

godz. 19.00 warsztaty plastyczne „Czy Rektor jest królem? Odkryj tajemnice uniwersyteckiego berła”, czas trwania 60 min, obowiązują zapisy: tel. 61 829 43 25 (sala 223 – szukajcie tajemniczych kierunkowskazów)

godz. 19.00 wykład „Poczuj to na Sto 5 procent. Realia badań naukowych i dydaktyki sprzed lat” (Salon Mickiewicza)

godz. 20.00 warsztaty plastyczne „Czy Rektor jest królem? Odkryj tajemnice uniwersyteckiego berła”, czas trwania 60 min, obowiązują zapisy: tel. 61 829 43 25 (sala 223 – szukajcie tajemniczych kierunkowskazów)

godz. 20.00 zwiedzanie z przewodnikiem budynku Collegium Maius (zaczynamy przy wejściu)

godz. 21.00 wykład „Z berłem w tle. Symbole i ceremoniał Uniwersytecki”.

Zainteresowanych prosimy o przesłanie informacji drogą mailową: muzeum@amu.edu.pl z określonym przedziałem godzinowy, w którym możecie wspomóc nasze działania.

Do zadań wolontariuszy podczas Nocy Muzeów należałoby:

• pomaganie osobie prowadzącej warsztaty plastyczne dla dzieci
  • koordynowanie ruchu zwiedzających, w tym kierowanie zainteresowanych do pomieszczeń, w których odbywać się będą zaplanowane wydarzenia
  • udzielanie podstawowych informacji o Muzeum i Collegium Maius, przeprowadzimy rekordowo szybkie szkolenie 😉
  • weryfikowanie listy osób biorących udział w warsztatach
  • rozlokowanie plansz z wystawą dot. Collegium Maius.
Udział w wydarzeniu dostarczy chętnym niezapomnianych wrażeń kulturalno-edukacyjno-logistycznych. Będą mieli oni wyjątkową szansę poznać kulisy funkcjonowania instytucji kulturalnej/muzealnej. Kto wie, może nawet zechcą związać swoją przyszłą drogę zawodową lub naukową z muzealnictwem.

W razie pytań, prosimy o kontakt.